SPOR PVC ZEMİN KAPLAMA

Pvc Spor Zemin Kaplama Sistemleri

PVC Spor zemin kaplama, kapalı spor salonları, basketbol sahası, tenis kortu, voleybol sahası, hentbol sahası ve futsal sahası gibi alanların zeminlerinde kullanılabilen farklı kalınlıklarda olabilen, çok veya tek katmanlı olarak uygulanabilen özel bir yer döşemesi türüdür.

Spo

r zemin sistemlerinin performansı yapılan spor faaliyetinin kalitesini ve sporcu sağlığını doğrudan etkilemektedir. Sporcu sağlığı açısından zemin ve ayakkabı etkileşimi ayakta ve bacakta oluşacak yüklerin en önemli belirleyicidir. Bu etkileşim kas, kiriş, bağ, kemik ve kıkırdaklarda yaralanmalara neden olabilir. Spor faaliyeti yapılan zeminin esneme ve sürtünme özellikleri yaralanmalar açısından da çok önemlidir. Esneme özelliği iyi olan bir zemin kemiklere, eklemlere, kirişlere binecek yükleri, sürtünme özellikleri az olan zemin ise eklemlere ve bağlara binecek yükleri ciddi oranda azaltır. Yumuşak zemin kronik aşırı kullanım sorunları yanında düşmeler nedeniyle meydana gelebilecek akut ezilmelere karşı da koruyucu özelliklere sahiptir. Spor yapılan zemindeki yüksek sürtünme direnci dokuların (özellikle eklemler ve bağlarının) yaralanma riskini artırır. Zeminin sürtünme katsayısı bazı aktiviteler için hızlı hareket reaksiyonu açısından da önem taşımaktadır.

Spor aktiviteleri için tasarlanan zeminlerde ahşap, PVC, akrilik, poliüretan, kauçuk, tartan, çim halı vb. malzemeler kullanılabilir. Hangi malzemenin kullanılacağını belirleyen ilk kriter zemin üzerinde hangi spor dallarının yapılacağı, ikinci kriter ise spor sahasının konumudur (iç mekan, dış mekan).

AHŞAP SPOR ZEMİN KAPLAMALARI

Top oyunlarının oynandığı kapalı spor salonları genellikle ahşap kaplanır. Ahşabın çok sert olmaması, hasarlı veya çatlak parçaların olmaması ve esnek olması önemlidir. Dans pisti döşemelerinde esnek ve yaylı döşeme kullanılabilmektedir. Spor salonlardan en yaygın kullanılan ahşap malzeme cinsi  akçaağa ve meşedir. İhtiyaç duyulması halinde kaplama altına özel esnek sakız ağacı katmanı ve asbest kaplama yerleştirilebilir.

akrilik spor zemin kaplama Kullanım Alanları : Basketbol, voleybol, squash, hentbol sahaları, jimnastik salonları, dans pistleri.

PVC SPOR ZEMİN KAPLAMALARI

PVC, kapalı mekan spor döşeme ihtiyaçlarını karşılamak için mükemmel bir malzemedir. Homojen davranışlı ve estetiktir. İhtiyaca göre farklı kalınlıklarının olması, renk ve desen seçeneklerinin yanı sıra uygulama kolaylığı nedeniyle de ekonomik bir malzemedir. Saf PVC kaplama aşınma tabakası sayesinde sağlam zeminler elde etme imkanı sağlar. Çizilmelere karşı dayanıklı olması, ses iletimini azaltması, hijyenik olması, şok emme özelliğinin olması, bakım ve temizlik maliyetlerinin düşük olması en önemli özelliklerindendir.

epoksi spor zemin Kullanım Alanları : Aerobik, footsall, jimnastik, yoga salonları, basketbol, hentbol, voleybol sahaları.

AKRİLİK SPOR ZEMİN KAPLAMALARI

Akrilik spor zemin kaplama malzemesiyle açık ve kapalı spor sahalarında, sert ve esnek zeminler oluşturulabilir. Asfalt veya beton zemin üzerine 2-3 mm kalınlıkta uygulanabilir. Estetiktir, hijyeniktir, kaymazlık özelliği vardır, iklim koşullarına ve ısıl farklılıklara, yoğun yaya trafiğine ve kimyasallara karşı oldukça dayanıklıdır. Uygun bakım sistemleri uygulandığı takdirde uzun yıllar boyunca özelliğini kaybetmez.

poliüretan spor zemin kaplama Kullanım Alanları : Basketbol, hentbol, voleybol, bowling, bocce ve çok amaçlı spor sahaları, tenis kortları, atletizm pistleri.

POLİÜRETAN SPOR ZEMİN KAPLAMALARI

Poliüretan kaplama beton yüzeylerde uygulanan, kolay temizlenebilen, sararmaz, aşınma direnci yüksek, etkili ve koruyucu zemin kaplamasıdır. Yerinde dökme olarak uygulandığından ek yeri oluşturmaz. Bu nedenle kenarlarda seviye farkı yoktur. Özellikle top ile oynanan salon oyunlarında top için doğal bir hareket tarzı gösterir. Mat boyası sayesinde ışık yansımalarını tamamen önler. Ağır cisimlerin zemine yaptığı basınçtan etkilenmez. Poliüretan esaslı bir boya ile kaplandığından çizilme ve aşınmaya karşı son derece dayanıklıdır. Uygun bakım sistemleri uygulandığı takdirde uzun yıllar boyunca özelliğini kaybetmez.

pvc spor zemin kaplama Kullanım Alanları : Basketbol, hentbol, voleybol sahaları, tenis kortları, jimnastik, güreş ve çok amaçlı spor salonları.

KAUÇUK SPOR ZEMİN KAPLAMALARI

Ağır ve sürekli kullanıma uygundur, diğer bütün yüzey kaplamalarına göre çok daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Aşınmaya karşı dirençlidir. Darbe etkisini emme özelliği nedeniyle düşmelerden kaynaklanan sporcu yaralanmalarını diğer yüzeylere göre en aza indirir. Top zıplama özelliğini bütün yüzeye eşit yaydığı için her türlü spor aktivitesinde rahatlıkla kullanılabilir. Ayarlanabilir sertlik özelliğiyle yürüme ve diğer etkinliklerde kas, eklem yorgunluğu yapmaz. Suyu alta geçirmeye uygun dizayn edilmiş oluklar sayesinde yüzeyini her zaman kuru kalır.

spor alanı zemin kaplama Kullanım Alanları : Tenis Kortları, basketbol ve çok amaçlı spor sahaları, koşu parkurları, atletizm pistleri.

TARTAN SPOR ZEMİN KAPLAMALARI

Tartan zeminler, esnekliği, darbe emiciliği, Uv dayanımı, ısıl farklılıklarında deforme olmayan yapısı, hijyenik ve çevre dostu olması, kolay temizlenebilmesi, kaymaz olması, yürüyüş konforu sağlaması gibi özellikleri nedeniyle tercih edilmektedir. SBR ve SBR+EPDM olarak iki farklı sistem uygulanabilmektedir.

spor odası zemini Tartan Zemin (SBR) : Renkli ve ultraviyole dayanımlı SBR granüllerin poliüretan bağlayıcılarla karışımından elde edilir. Yerinde dökme uygulaması yapılarak, elde edilen karışımın demir oksit veya krom oksit yardımıyla renklendirilerek yapılan zemin kaplama sistemidir. İstenilen kalınlıklarda dökülebilen sistem, esnek ve su geçirgen olduğundan sporcu sağlığı için özellikle önemlidir.

spor pvc zemin kaplama Tartan Zemin (SBR+ EPDM) : İlk katman SBR kauçuk granüllerinden elde edilir. Poliüretan bağlayıcılarından elde edilmesinden sonra ikinci katman ise istenen renkte EPDM granülleriyle yine  poliüretan bağlayıcılarla birlikte dökülerek hazırlanır ve sistem tamamlanır.

spor sahası zemin kaplama Kullanım Alanları : Kapalı ve açık tenis kortları, basketbol ve voleybol sahaları, atletizm pistleri, koşu, yürüyüş ve bisiklet yolları.

ÇİM HALI SPOR ZEMİN KAPLAMALARI

Polipropilen çim saha halısı futbol, tenis ve diğer zeminler için çok dayanıklı bir zemin sunar. Polipropilen iplik sadece kumdan oluşan dolgu malzemesi ve dayanıklı taban bezinden oluşan sistem yüksek su geçirgenliği özelliğine sahip olduğu için yoğun yağış alan bölgelerde de performansını korur. Özel kayganlık maddesi taşıyan yüzeyi sayesinde sporculara sıçrama ve hareket esasında en üst düzey performans sağlar. Yüzeyden kaynaklanabilecek yanma, çizilme, hareket serbestliği olmaması nedeniyle oluşabilecek yaralanmaları önleyici özellikleri sayesinde sporcu dostudur.

spor salonu ahşap zemin kaplama Kullanım Alanları : Futbol sahaları, tenis kortları.

SPOR ZEMİN KAPLAMA FİYATLARI

Spor zemin kaplama fiyatları kullanılacak malzemenin ve uygulama yapılacak mekanın özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Spor zemin kaplama fiyatı almak için ücretsiz keşif formumuzu doldurabilir ya da 0212 656 12 65  numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede size ulaşarak ücretsiz keşif randevu işlemlerinizi gerçekleştirecektir.

ÖRNEK ÜRÜN VE UYGULAMALAR     

 www.netafloor.com

Aşağıdaki ürünler örnek olarak verilmiştir. Ürün sayfamızı ziyaret ederek tüm renk ve modelleri daha yakından tanıyıp, size en uygun olan ürünü seçebilirsiniz.

PVC Zemin Kaplaması Nedir? Nasıl Yapılır?

 

PVC Zemin Kaplaması Nedir? Nasıl Yapılır?

Kapalı spor zeminlerinde sıklıkla rastlanan bu zemin türü, sentetik zeminlere alternatif olarak yapılabilmektedir. PVC zeminler istenilen renk ve alternatifde üretilebilmektedir. Peki PVC zeminlerde hangi sporlar yapılabilmektedir? Basketbol, hentbol, voleybol ve buna benzer sporlar, PVC zeminde rahatlıkla yapılabilmektedir. PCV zeminlerin fiyatını etkileyen çok fazla kriter vardır. Öncelikle yapılacak zeminin ölçüsü ve seçilecek olan malzemenin kalitesi fiyatı belirler. Önceden keşif yapılıp ölçülendirme çıkarılırsa, fiyat daha doğru ve pratik biçimde verilebilir. spor PVC zemin kaplama fiyatı metrekare cinsinden verilmektedir. PVC spor zeminlerinin ahşap görünümlü olanları da mevcuttur. Gerçek parkelere göre fiyatı avantajlı olduğu için tercih edilmektedir.

PVC Zemin Kaplama Nedir?

PVC doğal değil, plastik ve sentetik türünde, petrolde üretilen yapay bir maddedir. Düz zeminleri yapmak için kullanılan malzeme, uygun fiyatlı ve dayanıklıdır. Zemin kaplamalarında kullanılan çok yaygın bir üründür. En önemli özelliği dayanıklı olması ve güzel bir görüntü ortaya koymasıdır. Çok fazla PVC zemin tasarım çeşidine rastlamak mümkündür. PVC zemin yaptıracaksanız zamanında sevk eden, teknik desteği iyi olan ve işini doğru yapan firmaları tercih edebilirsiniz. PVC zemin kaplamaları diğer zemin çeşitlerine göre çok fazla avantaj sağlar.

 

PVC Zemin Kaplamasının Özellikleri Nelerdir?

  • Parke ve ahşap zeminlere göre daha dayanıklı ve su geçirmez özelliğe sahiptir. Sıvılara karşı dayanıklı olan PVC zeminlerin üstü, kolayca temizlenebilmektedir. Dökülen sıvılar kesinlikle malzeme içerisine geçmez, yüzeyde kalır ve hemen temizlenebilir.
  • Malzeme içine sıvı almadığı için şişme ve kabarması mümkün değildir.
  • Malzeme küflenmez, rutubetlenmez ve oldukça hijyeniktir.
  • Yanmaz bir malzeme olduğu için dünyanın birçok ülkesinde bulunan spor salonlarında rahatlıkla kullanılmaktadır.
  • Sadece spor zeminleri değil ticari mekânlarda da bu malzeme çeşidi kullanılmaktadır. Üstelik bulunduğu alanı çok özel göstermektedir.

PVC zemin kaplaması çok dayanıklı ve kullanışlı bir zemin çeşididir. Modern, estetik ve kaliteli olması, zemine olan talebi arttırmaktadır. Üzerinde kesinlikle bakteri tutmayan zeminin temizliği de çok kolay yapılmaktadır. Spor salonunuzun zeminini yenileyebilir ve ya yeni baştan bir zemin yapabilirsiniz. Zemin yaptıracaksanız, PVC yer kaplamalarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. PVC kaplama hem şık görünmekte, hem de oynanan maçları daha keyifli hale getirmektedir.

Basketbol, hentbol, voleybol dallarının sahasını kuracaksanız; genel olarak çevresiyle, oturma alanlarıyla ve zeminiyle işi bir firmaya verebilirsiniz. PVC zemin kaplamalar yerinde uygulanmaktadır. Önemli olan sadece uygulamak ve işi teslim etmek değildir. Uyguladıktan sonra işin arkasında durmaktır. Satış sonrası hizmetlere riayet eden firma sayısı çok fazla değildir. Onların düşüncesi işlerini yapıp paralarını almak ve bir daha müşteri sorunlarıyla uğraşmamaktır. Siz de bilirsiniz ki işi yapmak yetmez, önemli olan iş sonrasıdır. Zeminde bir problem oluştuğunda, yetkili firmanın servisini arayarak müdahale de bulunmasını sağlayabilirsiniz. Sizde PVC zemin yaptırmak istiyorsanız, iş  yaptıracağınız firma ürünün arkasında durmalıdır.

Pvc Zemin kaplama ve spor zeminleri hakkında daha fazla bilgi için

www.netafloor.com

Spor Zemin Kaplama Nedir?

Spor zemin kaplama kısaca kapalı ve açık spor alanları için hem verimli kullanılabilir hem de hijyenik, estetik ve modern bir zemin sağlanabilmesinde tercih edilen zemin kaplama seçeneğidir. Spor zemin kaplama modelleri, çeşitli spor faaliyetlerinin verimli bir şekilde gerçekleştirilmesini amaçlarken aynı zamanda alanın kullanım amacına uygun bir dekorasyon yapısına ve genel estetiğe sahip olmasını sağlar. Dolayısıyla da kullanışlık ve tasarımın ön planda olduğunu söylemeliyiz.

Spor zemin kaplamaları aynı zamanda spor türüne göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle müşterilerimizin ilgili spor türüne göre uygun bir seçim yapabilmesinde firmamız her aşamada destek vermektedir. Uygun bir zemin seçimi aynı zamanda spor faaliyetlerinin sağlıklı bir zeminde sürdürülmesi ve dolayısıyla da sporcuların ayaklarını en iyi bir şekilde kullanabilmesine imkan sağlayacaktır. Bu da sağlıklı bir spor alanı anlamına gelmektedir. Bilindiği gibi spor yapmaya elverişli olmayan zeminlerde özellikle de ayak ve bacak kullanımına yönelik ciddi sakatlıklar meydana gelebilmektedir. Bu bakımdan da spor zemin kaplama seçiminin önemini ayrıca belirtmek isteriz. Sporcular için hem modern hem de kullanışlı ve aynı zamanda sağlıklı bir zemin sunuyoruz.

Spor zemin kaplamalarının da pek çok çeşiti bulunmaktadır. Başlıca çeşitleri; ahşap spor zemin kaplamaları, PVC spor zemin kaplamaları, akrilik spor zemin kaplamaları, poliüretan spor zemin kaplamaları, kauçuk, tartan gibi sıralandırabiliriz. Bu seçenekler arasında hangi tercihin en uygun olduğu ise tamamen yapılacak spor faaliyetine ve ilgili spor alanının açık mı yoksa kapalı mı alan olduğuna göre değişkenlik göstermektedir. Bu doğrultuda firmamız sizlere her bir ayrıntıda destek vermekte ve en uygun seçimi yapmanızı sağlamaktadır. Web sitemiz ürünler dahilinde spor zemin kaplamaları ile ilgili örnek görselleri inceleyebilirsiniz.

DEVAMINI OKU ...
Ürünlerimiz Ve Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Bize Ulaşın!